Sosyal Medya Hesaplarımız

Çekmeköy’de Dengeler Değişti

Çekmeköy’de Dengeler Değişti

Türkiye’de 31 Mart yerel seçimlerine DSP’nin ardından DP de kendi damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala DSP Mustafa Sarıgül transferiyle dikkat çekerken, Demokrat Parti de İstanbul Çekmeköy’de, Çekmeköy’ün eski Belediye Başkanı Hüseyin Avni Sipahi’yi aday gösterdi.

31 Mart yerel seçimlerinde DP’den Çekmeköy Belediye Başkanlığı adayı olan Hüseyin Avni Sipahi dün görkemli bir başlangıç ile saha çalışmalarına da başladı.

Çekmeköy Demokrat Parti seçim irtibat bürosu açılışına DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte katılan Hüseyin Avni Sipahi burada yaptığı konuşmada kirada oturan vatandaşlara “kira yardımı” müjdesi verdi.

Çekmeköy’de 1999 ve 2004 yerel sçeimlerini kazanarak 10 yıl görev yapan Sipahi, 2009 yılındaki seçimleri ise sadece 350 oyla kaybetmişti.

İşte Sipahi’nin Çekmeköy’deki açılış töreninden dikkat çeken ayrıntılar:

Siyasete ilk adım attığım günden beri halkın içerisinde olmaya çalıştığını söyleyen Sipahi, “Bir bölgede yüzler asıksa, annele babalar düşünceliyse, gençler ümitsizliğe düşmüşse burada ters giden bir şey vardır. Bunu beraber düzelteceğiz. Güzel olan ne varsa Çekmeköyümüze beraber getireceğiz. İnsana insan olduğu için değer vereceğiz. Ayrım yapmadan Ömerli’ye, Alemdağ’a, Taşdelen’e, Mimarsinan’a, Hamidiye’ye, nasıl bir hizmet yapılacağını hep beraber göstereceğiz. Güçlü bir belediye, yaşayanların güçlü olması ile mümkün olabilir. Ekonomik olarak haneniz güçlenecek. Bizler de sizin verdiğiniz güçle daha büyük adımlar atacağız” ifadelerini kullandı.